Werkgever mag afgaan op deskundigenoordeel van UWV
Jaar en kwartaal
2011, 3e kwartaal
Nummer
8
Bronnen:
Centrale Raad van Beroep 20 juli 2011, www.rechtspraak.nl, ljn: BR2382
Als een werknemer 104 weken ziek is en een WIA-uitkering aanvraagt, beslist het UWV dat de werkgever het loon nog 52 weken langer moet doorbetalen aan de zieke werknemer, omdat de werkgever te weinig inspanningen heeft gedaan om de werknemer te re-integreren. Deze loonsanctie wordt opgelegd omdat het UWV vindt dat de bedrijfsarts de belastbare mogelijkheden van de werknemer verkeerd in kaart heeft gebracht, waardoor re-integratiekansen zijn gemist. De werkgever is het met de loonsanctie niet eens. Hij stelt dat hij tot twee maal toe aan het UWV een deskundigenoordeel heeft gevraagd, waarbij het UWV heeft aangegeven dat voldoende re-integratie-inspanningen zijn verricht.
De werkgever vindt voor deze klacht in bezwaar geen gehoor bij het UWV, noch in beroep bij de rechtbank. De rechtbank is van mening dat de werkgever moest begrijpen dat het deskundigenoordeel niet een allesomvattende beoordeling inhield. De zekerheid dat de uitgangspunten van de bedrijfsarts mede beoordeeld en bevestigd zijn, kon de werkgever volgens de rechtbank niet aan het deskundigenoordeel ontlenen.
De werkgever laat het er niet bij zitten en stelt hoger beroep in bij de Centrale Raad van Beroep. Daar vindt hij wel gehoor voor zijn klachten. In het tweede deskundigenoordeel heeft het UWV antwoord gegeven op de vraag of de re-integratie-inspanningen van de werkgever en werknemer voldoende zijn. Het UWV heeft niet het voorbehoud gemaakt dat de uitgangspunten van de bedrijfsarts niet beoordeeld zijn. Toen het UWV oordeelde dat de re-integratie-inspanningen van de werkgever voldoende zijn, kon het de werkgever op grond van de vraagstelling en het antwoord niet duidelijk zijn dat hij niet mocht uitgaan van het deskundigenoordeel. Het UWV kon worden gehouden aan het deskundigenoordeel. Daarom herroept de Centrale Raad van Beroep de loonsanctie.
Als het om loonsancties gaat, komt het maar zelden voor dat de Centrale Raad van Beroep het UWV in het ongelijk stelt. Dat de Centrale Raad van Beroep dat in dit geval toch doet, geeft aan hoe groot het belang is dat de Centrale Raad van Beroep hecht aan het deskundigenoordeel van het UWV. Werkgevers doen er dan ook goed om tijdens de re-integratie een aantal keren een deskundigenoordeel aan het UWV te vragen.
Realiseer grote besparingen en laat ons uw premiebesluit 2024 controleren!
Op 25 november 2023 stuurde de belastingdienst aan werkgevers de beschikking gedifferentieerde premie Werkhervattingskas 2024. In dit besluit is vermeld hoe hoog de premie is die de werkgever in 2024 aan de belastingdienst moet betalen. Voor (middel)grote werkgevers wordt de hoogte van die premie beïnvloed door de bedragen die in 2022 als Ziektewet- respectievelijk WGA-uitkering zijn uitbetaald aan (ex-) werknemers. Uit de controles van premiebesluiten en daaraan ten grondslag liggende uitkeringsbesluiten die wij in het verleden uitvoerden blijkt dat de kans dat de premie te hoog is vastgesteld maar liefst 66% bedraagt!
U heeft nog:00days,
00hours, 00minutes en
00seconds
Vaktechnisch overleg arbeidsrecht en sociale verzekeringen
Tijdens het vaktechnisch overleg (vier maal per jaar) bespreken wij vragen van deelnemers en de actualiteiten van de voorgaande drie maanden. De eerstvolgende bijeenkomsten vinden plaats op:
- maandag 4 december 2023: Koning Willem II-stadion, Tilburg
- woensdag 6 december 2023: Van der Valk Hotel Zwolle
- donderdag 7 december 2023: Van der Valk Hotel Dordrecht
- maandag 11 december 2023: Flonk Hotel Groningen Zuid, voorheen: Best Western Plus Hotel Groningen Plaza (of online)
- dinsdag 12 december 2023: Novotel Hotel Eindhoven
- woensdag 13 december 2023: Van der Valk Hotel Middelburg (!)
- donderdag 14 december 2023: Van der Valk Hotel Akersloot (of online)
- dinsdag 19 december 2023: De Soesterduinen, Soest
Online deelname is mogelijk bij de bijeenkomsten van maandag 11 december 2023 en donderdag 14 december 2023.
Is uw werknemer bijna twee jaar arbeidsongeschikt? Dan komen veel vragen op u af. Wilt u zeker weten dat u de juiste beslissingen neemt? Neem dan tijdig contact met ons op voor een WIA-Poort Scan!
Wilt u daarbij ook concrete adviezen ontvangen waarmee u eventueel zelf gewenste acties kunt nemen? Upgrade dan uw arbeidsrecht abonnement naar een plus- of top abonnement!