Flexibele arbeidsovereenkomsten worden nog aantrekkelijker dan ze nu al zijn. Zorg " />
Flexibele arbeidsovereenkomsten worden nog aantr" />
Flexibele arbeidsovereenkomsten worden nog aantrekkelijker dan ze nu al zijn. Zorg " />
Welke tips en waarschuwingen kunnen aan werkgevers worden gegeven?
Datum: 00-00-0000 Uitgavejaar en uitgavenummer: 1996 / 3
Uitspraak
Flexibele arbeidsovereenkomsten worden nog aantrekkelijker dan ze nu al zijn. Zorg echter zeker in dit geval voor goede overeenkomsten, zodat er geen opzegging van de arbeidsovereenkomst nodig is als er onvoldoende werk is!
Begin een arbeidsverhouding zoveel mogelijk met een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd en een proeftijd. De arbeidsovereenkomst kan in die gevallen eindigen zonder opzegging.
Het detacheren van personeel wordt door verwachte wetswijzigingen gemakkelijker. Het inlenen van personeel verlegt het ontslagprobleem naar degene die detacheert.
Tot 1 augustus a.s. is het oude regime nog van toepassing. "Latente" ontslag-gevallen kunnen beter voordien worden afgedaan.
Het belang van goede arbeidsovereenkomsten en zorgvuldig opgebouwde personeelsdossiers in ontslagzaken wordt nog groter dan het nu al is.
Werkgevers die eigenrisicodrager zijn voor de WGA moeten in 2025 een belangrijke keuze maken!
Voor veel werkgevers die eigenrisicodrager zijn voor de WGA verloopt op 1 januari 2026 de looptijd van de afgesloten verzekering. Dat betekent dat in het najaar een keuze moet worden gemaakt voor het al dan niet voortzetten van het eigenrisicodragen. Als gekozen wordt voor voortzetting van het eigenrisicodragen zal vervolgens een keuze moeten worden gemaakt voor een verzekeringsmaatschappij.
Wij kunnen zorgen voor onafhankelijk advies over de voor- en nadelen van eigenrisicodragen. Wij gebruiken daarbij de meest nauwkeurige berekeningen van de terugkeerpremie die u zou betalen als u besluit terug te keren naar het publieke stelsel. Met deze informatie kan uw assurantietussenpersoon u vervolgens eventueel adviseren over de voor u meest gunstige verzekering.
Voor welke werknemers geldt, als zij ziek worden, de no-riskpolis? En voor welke werknemers kunt u loonkostenvoordeel of loonkostensubsidie krijgen? Christa Jacobs kan u vertellen hoe u geen kans mist om op de kosten van arbeidsongeschikte werknemers te besparen!
Wilt u daarbij ook concrete adviezen ontvangen waarmee u eventueel zelf gewenste acties kunt nemen? Upgrade dan uw arbeidsrecht abonnement naar een plus- of top abonnement!