Recht op tantième na meer dan twintig jaar uitkering
Datum: 00-00-0000 Uitgavejaar en uitgavenummer: 1998 / 17 Vindplaats: Zie: kantonrechter Dordrecht 11 december 1997, Praktijkgids 1998, 4897
Uitspraak
De arbeidsovereenkomst van een werknemer wordt na ruim 32 jaar ontbonden met toekenning van een vergoeding van 528.000. Vervolgens vordert de werknemer 55.000 tantième over de jaren 1995 en 1996. De werkgever weigert de betaling omdat de raad van commissarissen van de werkgever in vrijheid zou kunnen bepalen aan welke werknemers een tantième zal worden toegekend en tot welk bedrag. De kantonrechter stelt vast dat de werknemer al meer dan twintig jaar een tantième ontvangt en dat het nooit is voorgekomen dat aan werknemer geen tantième werd uitgekeerd. He tantième heeft daarmee een structureel karakter gekregen en de werkgever zou in strijd met de redelijkheid en billijkheid handelen door de werknemer nu opeens als enige van een dergelijke uitkering uit te sluiten. De werkgever zou hooguit het tantième van alle werknemers kunnen verlagen in geval van een teruggang van de bedrijfsresultaten.
Commentaar
Wie de bedragen ziet zou kunnen denken aan de spreekwoordelijke boer die het nooit genoeg is. De uitspraak is echter wel te begrijpen: na zoveel jaren een tantième te hebben ontvangen is dat voor de werknemer een soort "gewoonterecht" geworden.
Vaktechnisch overleg arbeidsrecht en sociale verzekeringen
Tijdens het vaktechnisch overleg (vier maal per jaar) bespreken wij vragen van deelnemers en de actualiteiten van de voorgaande drie maanden. De eerstvolgende bijeenkomsten vinden plaats op:
- maandag 6 maart 2023: Koning Willem II-stadion, Tilburg
- dinsdag 7 maart 2023: De Soesterduinen, Soest
- woensdag 8 maart 2023: Van der Valk Hotel Zwolle
- donderdag 9 maart 2023: Van der Valk Hotel Dordrecht
- maandag 13 maart 2023: Best Western Plus Hotel Groningen Plaza (of online)
- dinsdag 14 maart 2023: Novotel Hotel Eindhoven
- woensdag 15 maart 2023: Van der Valk Hotel Goes
- donderdag 16 maart 2023: Van der Valk Hotel Akersloot (of online)
Online deelname is mogelijk bij de bijeenkomsten van maandag 13 maart 203 en donderdag 16 maart 2023.
Voor welke werknemers geldt, als zij ziek worden, de no-riskpolis? En voor welke werknemers kunt u loonkostenvoordeel of loonkostensubsidie krijgen? Christa Jacobs kan u vertellen hoe u geen kans mist om op de kosten van arbeidsongeschikte werknemers te besparen!
Wilt u daarbij ook concrete adviezen ontvangen waarmee u eventueel zelf gewenste acties kunt nemen? Upgrade dan uw arbeidsrecht abonnement naar een plus- of top abonnement!