Het UWV verstrekt op aanvraag van werkgevers vanaf 1 april 2020 een compensatie voor het bedrag van de transitievergoeding die een werkgever op of na 1 juli 2015 betaalde aan een langdurig arbeidsongeschikte werknemer. In een brief aan de Tweede Kamer van 13 december 2019 heeft de Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid medegedeeld dat:
de maximering van de compensatie op het bedrag van het tijdens ziekte doorbetaalde loon voorlopig nog niet in werking zal treden;
de hoogte van de compensatie van de transitievergoeding nog zal worden berekend op grond van het vóór 1 januari 2020 geldende recht, als vóór 1 januari 2020 met de werknemer overeenstemming is bereikt over de beëindiging met wederzijds goedvinden, ook als de arbeidsovereenkomst vervolgens pas na 1 januari 2020 eindigt;
de verlengde beslistermijn die het UWV heeft om te beslissen op aanvragen voor compensatie van de transitievergoeding niet alleen geldt voor situaties waarin de arbeidsovereenkomst is beëindigd en de vergoeding is betaald vóór 1 april 2020, maar ook voor situaties waarin het opzegverbod is verstreken vóór 1 april 2020 en de beëindiging van de arbeidsovereenkomst en de betaling van de vergoeding pas na 1 april 2020 plaatsvinden.
Werkgevers die eigenrisicodrager zijn voor de WGA moeten in 2025 een belangrijke keuze maken!
Voor veel werkgevers die eigenrisicodrager zijn voor de WGA verloopt op 1 januari 2026 de looptijd van de afgesloten verzekering. Dat betekent dat in het najaar een keuze moet worden gemaakt voor het al dan niet voortzetten van het eigenrisicodragen. Als gekozen wordt voor voortzetting van het eigenrisicodragen zal vervolgens een keuze moeten worden gemaakt voor een verzekeringsmaatschappij.
Wij kunnen zorgen voor onafhankelijk advies over de voor- en nadelen van eigenrisicodragen. Wij gebruiken daarbij de meest nauwkeurige berekeningen van de terugkeerpremie die u zou betalen als u besluit terug te keren naar het publieke stelsel. Met deze informatie kan uw assurantietussenpersoon u vervolgens eventueel adviseren over de voor u meest gunstige verzekering.
Vaktechnisch overleg arbeidsrecht en werknemersverzekeringen
Tijdens het vaktechnisch overleg (vier maal per jaar) bespreken wij vragen van deelnemers en de actualiteiten van de voorgaande drie maanden. De eerstvolgende bijeenkomsten vinden plaats op:
- maandag 10 maart 2025: Koning Willem II-stadion, Tilburg
- dinsdag 11 maart 2025: De Soesterduinen, Soest
- woensdag 12 maart 2025: Van der Valk Hotel Zwolle
- donderdag 13 maart 2025: Van der Valk Hotel Dordrecht
- dinsdag 18 maart 2025: Van der Valk Hotel EINDHOVEN*
- woensdag 19 maart 2025: Van der Valk Hotel Middelburg (of online)
- donderdag 20 maart 2025: Van der Valk Hotel Akersloot (of online)
* Let op: de bijeenkomst is dus eenmalig NIET in Van der Valk Hotel Best.
Online deelname is mogelijk bij de bijeenkomsten van woensdag 19 maart 2025 en donderdag 20 maart 2025.
Wilt u daarbij ook concrete adviezen ontvangen waarmee u eventueel zelf gewenste acties kunt nemen? Upgrade dan uw arbeidsrecht abonnement naar een plus- of top abonnement!